Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВЗАЄМОДІЯ ПАСІЧНИКІВ, АГРАРІЇВ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ У 2021 РОЦІ

За такою темою за ініціативи Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 17 березня 2021 року проведено онлайн-конференцію, у ході якої взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області, Сумського міжрайонного об'єднання бджолярів, Асоціації фермерів та приватних землевласників, територіальних громад, сільськогосподарських товаровиробників, пасічників Сумщини.

У вступному слові виконуючий обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації  Олександр Маслак зазначив, що бджолярство належить до однієї з провідних галузей сільського господарства Сумської області. На виконання державної програми фінансової підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції за напрямом «Спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї» минулого року 1 245 фізичних осіб отримали за наявні 63,5 тис. бджолосімей 12,7 млн гривень. Крім того, два суб’єкти господарювання отримали 33,2 тис. гривень за наявних 166 бджолосімей. Кошти стали додатковими доходами сільських родин та підприємств, що займаються бджолярством й сприятимуть подальшому розвитку галузі. Крім того зазначалося, що державна підтримка по всіх напрямках передбачена і в цьому році.

Також повідомлялося, що під час обробки полів сільськогосподарські підприємства мають дотримуватися вимог щодо застосування отрутохімікатів.

Про обов’язкову реєстрацію пасік та дотримання ветеринарно-санітарних та інших вимог при виробництві продукції бджолярства повідомив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області – Віктор Науменко.

Про об’єднання пасічників в районах, вивчення передового досвіду серед пасічників наголосив Анатолій Денисенко голова Сумського міжрайонного об’єднання бджолярів.

Також впродовж роботи конференції дискутували та обмінювалися думками бджолярі, обговорили низку питань, необхідних для подальшого розвитку галузі, зокрема: створення постійно-діючих комісій в органах місцевого самоврядування; дотримання норм законодавства суб’єктами господарювання та пасічниками в галузі бджільництва; впорядкування застосування пестицидів та отрутохімікатів при сільськогосподарських роботах; проведення широкої просвітницької роботи через засоби масової інформації та своєчасного повідомлення проведення кампаній по обробці посівів; створення галузевих громадських об’єднань.

За результатами проведеної наради вирішили вийти з пропозиціями до  органів місцевого самоврядування створити постійно діючу комісію з розгляду проблемних питань бджільництва.

Враховуючи пропозиції учасників онлайн-конференції, проблемні питання для розгляду на наступній онлайн-конференції можна надсилати на електронну адресу: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , а довідкову інформацію отримати за телефоном (0542) 77-15-70.