Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДО УВАГИ СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів україни від 29 квітня 2015 р. № 300 (зі змінами) уповноваженими банками розпочато приймання заявок від субʼєктів господарювання агропромислового комплексу для отримання компенсації за укладеними кредитними договорами.

Для отримання компенсаційних виплат за листопад-грудень минулого року банки формуватимуть відповідні реєстри до 10 квітня поточного року, тобто для отримання компенсаційниї виплат за вказаний період сільгосптоваровиробники повинні подати заявки до цієї дати.

Кінцевий терміни подачі заявок суб’єктами для отримання компенсації за поточний рік - до 1 листопада.

Максимальний обсяг компенсації позичальникам, які займаються тваринництвом становитиме 15 млн гривень, іншим позичальникам – 5 млн гривень.

Компенсація надається позичальникам за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами (поновлювальними та непоновлювальними, крім овердрафтів (контокорентних кредитів) у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів.

Компенсації підлягають відсоткові ставки за:

короткостроковими кредитами, залученими для поповнення обігових коштів;

середньостроковими кредитами, залученими для поповнення обігових коштів, придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення, а також з переробкою сільськогосподарської продукції;

довгостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, обладнання для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, будівництва та реконструкції виробничих об’єктів (у тому числі сховищ для зберігання зерна, овочів та фруктів).