Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПЕРЕМІЩЕННЯ ВЕЛИКОГАБАРИТНОЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ АВТОМОБІЛЬНИМИ ДОРОГАМИ

Сучасна сільськогосподарська техніка має досить великі розміри за габаритами.

Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 р. № 30 "Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами" (зі змінами) рух великовагових та  великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, який видається Нацполіцією.

Відповідно до пункту 2 цієї ж постанови великогабаритною вважається техніка, габарити якої перевищують нормативи, передбачені пунктом 22.5 Правил дорожнього руху.

Вказаний пункт передбачає, що за спеціальними правилами здійснюється рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, - 3,75 м). Таким чином, якщо габарити сільськогосподарської техніки за шириною не перевищують 3,75 м, тоді на її проїзд не потрібен спеціальний дозвіл Нацполіції. Але  такі правила не поширюються на дороги міст обласного значення.

Водночас, для сільськогосподарської техніки, габарити якої за шириною перевищують 2,6 м, встановлені додаткові умови щодо її переміщення.

Зокрема:

Така техніка повинна бути обов'язково обладнана:

1) проблисковим маячком оранжевого кольору (при цьому встановлення маячка не потрібно узгоджувати з територіальними підрозділами МВС);

2) "Розпізнавальним знаком транспортного засобу" (це спеціальна стрічка із світлоповертальної плівки з нанесеними червоними та білими смугами).

3) розпізнавальним знаком "Обмеження максимальної швидкості".

Техніка повинна рухатися в супроводі автомобіля прикриття, який рухається позаду та займає крайнє ліве положення відносно габаритів сільськогосподарської техніки і який обладнується з додержанням вимог стандартів проблисковим маячком оранжевого кольору, ввімкнення якого не дає переваги в русі, а є тільки допоміжним засобом інформації для інших учасників руху.

Під час руху такій техніці заборонено хоча б частково займати смугу зустрічного руху.

На супровідному автомобілі також встановлюється дорожній знак “Об’їзд перешкоди з лівого боку”, який повинен відповідати вимогам стандартів.

Обов’язковим також є встановлення габаритних вогнів по ширині габаритів сільськогосподарської техніки зліва та справа.

Забороняється рух такої техніки колоною та в умовах недостатньої видимості.

Відміна отримання дозволів на переміщення великогабаритної сільськогосподарської техніки є вагомою позитивною складовою для забезпечення проведення польових робіт у стислі терміни погожих днів.