Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДЕРЖАВНІ ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ПЕРЕРОБНОЇ ГАЛУЗІ

Із набранням чинності з 1 липня 2022 року Урядової постанови від 24 червня 2022 р. № 739 «Деякі питання надання грантів для переробних підприємств» Міністерством економіки України оприлюднено проект Наказу «Про затвердження Порядку проведення оцінювання заяв, критеріїв оцінювання та необхідної кількості балів (оцінки) для прийняття рішень щодо надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств, форми бізнес-плану, форми договору про надання гранту, а також кінцевих строків подання заяв та граничної суми грантів».

Розмір гранту, який надається одному отримувачу - суб’єкту мікропідприємництва, малого чи середнього підприємства (фізична особа-підприємець або юридична особа), не перевищує 8 млн. гривень.

Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні:

для першої 1000 заяв до 70 відсотків вартості проекту (без урахування податку на додану вартість) – за рахунок грантів, не менше 30 відсотків – за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних);

для всіх наступних заяв до 50 відсотків вартості проекту (без урахування податку на додану вартість) – за рахунок грантів, не менше 50 відсотків – за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).

Для отримання гранту отримувач подає заяву, підписує договір про надання гранту у вигляді договору про приєднання та додає до заяви бізнес-план.

Серед обов’язкових умов надання гранту, згідно з договором про надання гранту, є:

 сплата протягом трьох років з дня отримання гранту податків, зборів (обов’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до зведеного бюджету України у розмірі отриманого гранту;

створення не менше 25 робочих місць.

Наразі форми бізнес-плану та інші додаткові документи знаходяться на затвердженні Мінекономіки.

З проектом вищезазначеного наказу Мінекономіки можна ознайомитись на сайті Мінекономіки за посиланням: https://www.me.gov.ua - Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Проекти регуляторних актів, аналізи регуляторного впливу до них та інші супровідні документи.