Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЦІНИ НА “БОРЩОВИЙ” НАБІР СТАБІЛІЗУЮТЬСЯ

Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України, цього року збільшено промислове вирощування культур з "борщового" набору в низці областей України. Тому з осені ситуація на ринку овочів буде більш позитивною. Дефіциту не буде, ціни стабілізуються.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

"Промислове вирощування культур "борщового" набору – моркви, цибулі, капусти, червоного буряку зросте на 20-30% в центральних областях України. Збільшені посіви томатів, на які виник дефіцит минулого року. Тому з осені ситуація на ринку овочів стабілізується. Ми очікуємо зменшення імпорту і, відповідно, врегулювання цін", - зазначає Тарас Висоцький.

За його словами, для вирощування моркви, цибулі, капусти, червоного буряку розширені площі в Тернопільській, Хмельницькій і Вінницькій областях. Також збільшені посівні площі під овочі, в тому числі в регіонах, де є зрошення, зокрема, на Одещині – на 10-15%, частині Миколаївської області та на деокупованій Херсонщині.

Крім того, за словами першого заступника, посівні площі під цукрові буряки збільшено приблизно на 25% у порівнянні з попереднім роком. Відтак, цукру для внутрішнього споживання буде вироблено достатньо. За прогнозами – до півтора мільйона тонн при внутрішніх потребах 900 тисяч тонн.