Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

БЮДЖЕТНА ДОТАЦІЯ ДЛЯ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ ТА СТИМУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЦТВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Термін дії – 5 років (з 1 січня 2017 року по 1 січня 2022 року).

Обсяг коштів – 4000 млн. гривень (у 2017 році).

Мають право на отримання – сільськогосподарські товаровиробники – платники податку на додану вартість.

Види діяльності, на які розповсюджується бюджетна дотація: тваринництво, вирощування винограду, фруктів, ягід, горіхів, овочів, тютюну та цукрового буряку.

Обмеження – щомісячний розмір бюджетної дотації товаровиробникам, які займаються птахівництвом, не може перевищувати 50 відсотків виділених асигнувань на бюджетну дотацію у поточному місяці.

Що необхідно зробити товаровиробнику для отримання дотації:

  1. Подати заяву до Державної фіскальної служби України щодо включення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.

  2. У встановлений законодавством строк подати декларацію з податку на додану вартість та додаток до неї.

  3. Сплатити податок на додану вартість до бюджету в повному обсязі.

Як виплачується дотація:

ДФС щомісячно протягом трьох робочих днів після граничного терміну сплати податку на додану вартість відповідно до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та поданої податкової звітності з податку на додану вартість визначає суму коштів для кожного отримувача із застосуванням коефіцієнтів пропорційності.

На підставі інформації ДФС Казначейство в автоматичному режимі перераховує відповідним отримувачам суми бюджетної дотації з небюджетного рахунка Мінагрополітики.

Нормативно-правові акти

 


 ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

1. Не дали бюджетну дотацію

Варіант 1. Відповідно до пункту 2 Порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 № 83 (далі – Порядок), не мають права на отримання бюджетної дотації за звітний (податковий) період, за який проводиться бюджетна дотація, особи, які мають податковий борг з податку на додану вартість на наступний день після граничного строку сплати цього податку за звітний період, за який надається бюджетна дотація.

Висновок: необхідно здійснювати звірки з підрозділами ДФС на предмет наявності або відсутності податкової заборгованості до кінця строку сплати податку.

Варіант 2. Згідно із пунктом 5 Порядку бюджетна дотація виплачується товаровиробникам щомісяця пропорційно частці сплаченої до бюджету суми податку на додану вартість за визначеними видами діяльності в загальній сумі сплати податку на додану вартість.

Висновок: бюджетна дотація виплачується лише при позитивній сумі податку на додану вартість по операціях за всіма видами діяльності.

2. Бюджетна дотація менша, ніж  розрахована

Розмір  дотації розраховується як частка реалізованої дотаційної продукції у загальному обсязі реалізованої продукції помножена на задекларовану суму податку на додану вартість (з урахуванням коефіцієнту пропорційності відповідно до бюджетного фінансування).

Приклад:

1 Виписані податкові накладні за місяць (всього), в тому числі за видами діяльності, що дотуються 250 200
2 Питома вага, коефіцієнт (200/250) 0,8
3 Сума ПДВ, що підлягає сплаті (сплачено) за декларацією 50
4 Сума дотації, що підлягає сплаті виробникам (50*0,8) 40