Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВРЕГУЛЬОВАНО ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ З ОЦІНКИ ВІДПОВІДНОСТІ ТРАКТОРІВ

Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроект № 6070-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення функцій технічного регулювання у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу», яким врегульовуються правові підстави діяльності органів з оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів.

До законів України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» та «Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України» вносяться зміни, якими визначаються загальні процедури, функції, вимоги щодо уповноваження органів затвердження типу сільськогосподарської техніки. Відтепер Міністерство аграрної політики та продовольства України  отримало повноваження забезпечувати виконання функцій затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінного причіпного обладнання, систем, складових частин та окремих технічних вузлів.

Окрім того, на законодавчому рівні відкривається можливість офіційних дилерів сільськогосподарської техніки здійснювати її відомчу реєстрацію. Це сприятиме розширенню та покращенню сервісного обслуговування аграріїв, які придбали нову техніку в дилерському центрі.

Ухваленням документу зроблено ще один важливий крок до імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання в АПК, у тому числі у частині взаємовизнання результатів оцінки та підтвердження відповідності сільськогосподарської техніки згідно з технічними регламентами України та ЄС, чим наближається підписанням Угоди АССА (Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції).

Таким чином, реалізація прийнятого парламентом рішення активізує поставки нової техніки сільгосптоваровиробникам та у цілому сприятиме підвищенню рівня їх інженерно-технічного забезпечення.