Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ ТРИВАЮТЬ ЖНИВА

Станом на 11 липня аграріями області зібрано врожаю ранніх зернових, зернобобових та олійних культур із площі 29,05 тис. га (10,4% до прогнозу), намолочено 128,8 тис тонн зерна нового врожаю із середньою врожайністю 44,3 ц/га. У тому числі зібрано: озимої пшениці 17,8 тис. га (10,5%), із середньою врожайністю 49,8 ц/га (-4,9 ц/га до минулого року), ячменю з площі
2,1 тис. га, намолочено 9,6 тис. тонн із урожайністю 45,7 ц/га (+29%), гороху – 0,65 тис. га намолочено 1,7 тис. тонн при урожайності 26,2 ц/га (-6,7 ц/га).

Озимого ріпаку обмолочено з площі 8,5 тис. га, намолочено 28,9 тис. тонн із урожайністю 34,0 ц/га (-1,1 ц/га).

ВІДКРИТО ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ ЕКСТРЕНОЇ ДОПОМОГИ ОРГАНІЧНОМУ СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВУ

Для сільськогосподарських виробників, які займаються органічним виробництвом, стартує програма екстреної допомоги органічному агросектору в Україні. Мета - компенсація витрат агровиробникам на сертифікацію у 2024 році. Програма ініційована Німецьким Фондом майбутнього для сільського господарства.

Участь у програмі можуть взяти малі оператори з оброблюваною площею до 100 га сільськогосподарських угідь або 10 га ягідників або 1 га тепличної площі. Виробники, які ще не сертифіковані як органічні, але вже уклали з органом сертифікації договір на проведення сертифікації, також можуть подавати заявку.

ОГОЛОШЕННЯ про початок прийому заяв щодо складання кваліфікаційних іспитів для отримання кваліфікаційного свідоцтва сільськогосподарського дорадника, сільськогосподарського експерта-дорадника

З 18 липня 2024 року по 16 серпня 2024 року включно триватиме прийом заяв щодо складання кваліфікаційних іспитів для отримання кваліфікаційного свідоцтва сільськогосподарського дорадника, сільськогосподарського експерта-дорадника.

Для складання кваліфікаційного іспиту й отримання кваліфікаційного свідоцтва фізичні особи подають до Центру надання адміністративних послуг заяву на ім’я директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, до якої додають:

ВІДБУВСЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАТИВНИЙ ОНЛАЙН-ЗАХІД «ФАО: ТРЕНІНГИ ТА ГРОШОВА ДОПОМОГА НА РОЗВИТОК МОЛОЧАРСТВА, АКВАКУЛЬТУРИ ТА БДЖІЛЬНИЦТВА У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ»

9 липня 2024 року за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації було організовано та забезпечено проведення інформаційно-комунікативного онлайн-заходу «ФАО: тренінги та грошова допомога на розвиток молочарства, аквакультури та бджільництва у Сумській області». У заході взяли участь відповідальні особи від програми ФАО – менеджери-експерти Програми ФАО в Україні, Асоціації виробників молока, ГО «Фундація жінок-пасічниць», виконавці Проекту ФАО у Сумському національному аграрному університеті, Управління Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Сумській області, власники домогосподарств – жителі Сумської області, представники органів виконавчої влади в районах, представники органів місцевого самоврядування/ територіальних громад, представники галузевих та професійних організацій .

Олександр Маслак, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, повідомив учасників заходу щодо початку роботи Програми ФАО в Україні по реалізації заходів підтримки в Сумській області. Заходами передбачено видача фінансових ваучерів у розмірі 40500 грн за наступними напрямами: «Молочарство» - 1200 ваучерів (для власників корів (телиць/нетелів) усіх громад Сумської області), «Аквакультура» - 240 ваучерів (для користувачів/власників водних обʼєктів, що здійснюють діяльність в аквакультурі усіх громад області), і «Бджільництво» - 200 ваучерів (для власників від 10 до 100 пасік з Краснопільської, Тростянецької, Лебединської, Недригайлівської, Миколаївської селищної, Миколаївської сільської громад). Приймання заявок буде здійснюватись в телефонному режимі менеджерами, відповідальними за відповідний напрямок.

У ДЕРЖАВНОМУ АГРАРНОМУ РЕЄСТРІ РОЗПОЧАТО ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА КОМПЕНСАЦІЮ ЗА РОЗМІНУВАННЯ ЗЕМЕЛЬ С.-Г. ПРИЗНАЧЕННЯ

Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Міністерством економіки України та Центром гуманітарного розмінування оголошують про початок прийому заявок на компенсацію вартості розмінування сільськогосподарських земель через Державний аграрний реєстр. Програма поширюється як на землі, які перебувають у власності агровиробників, так і на ділянки, які вони орендують.

Участь у програмі можуть брати агровиробники, землі яких розташовані на деокупованих територіях, де після проведення нетехнічного обстеження підтверджена забрудненість або імовірна забрудненість вибухонебезпечними предметами. Фермерські господарства не повинні мати податкового боргу, не бути банкрутами, не належати громадянам держави-агресора та не перебувати у санкційному списку. Загалом на програму компенсацій в державному бюджеті закладено 3 млрд гривень.