Аграрні розписки
Інформація щодо виданих АГРАРНИХ РОЗПИСОК в Сумській області
ФІНАНСОВА АГРАРНА РОЗПИСКА ЗРАЗОК*
ТОВАРНА АГРАРНА РОЗПИСКА ЗРАЗОК*
Сумська область
З кожним сезоном аграрії все більше використовують можливості аграрних розписок для розвитку власних підприємств, про що свідчить статистика роботи інструменту як на загальнодержавному рівні, так і в розрізі регіонів.
Сумська область входить у топ-5 регіонів за обсягами залученого фінансування через аграрні розписки.
Так, станом на кінець травня 2019 року на Сумщині було видано 89 аграрних розписок (з них – 38 від початку поточного року), завдяки яким фермери залучили понад 1 млрд. грн. (з них – 580 млн в 2019 році). Найчастіше фермери Сумської області видають розписки під заставу майбутнього врожаю кукурудзи: лише від початку 2019 року в заставу за розписками вони передали більше 140 тис. тонн кукурудзи, що є абсолютним рекордом серед всіх регіонів країни. Також як заставу сільгоспвиробники області використовували інші традиційні зернові та олійні сільгоспкультури – ячмінь, пшеницю, сою, соняшник та ріпак.
Наразі більше 10 кредиторів надавали фінансування за аграрними розписками сумським фермерам. Серед цих кредиторів найактивнішими за підсумками 5 місяців 2019 року є постачальники матеріально-технічних ресурсів та дистриб’ютори, які за період надали за розписками майже 400 млн. грн. фінансування.
Посівна з аграрними розписками!
Весняна посівна 2019 року офіційно завершена, а разом з нею і один з найактивніших періодів пошуку та залучення фінансування агровиробничими підприємствами. За попередніми прогнозами Міністерства аграрної політики та продовольства, вартість посівної кампанії у 2019 році складає орієнтовно 134,2 млрд грн, з яких 120 млрд забезпечується власними коштами агровиробничих підприємств, а ще близько 15 млрд. мали б бути залучені з зовнішніх джерел.
За перші 5 місяців 2019 року, за допомогою аграрних розписок фермери залучили більше 6,5 млрд. грн, більша частина з яких була витрачена якраз на проведення весняно-польових робіт. Для порівняння, аналогічний показник 2018 року був майже втричі нижчим і становив 2,2 млрд грн.