Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевленя кредитів

Постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2016 №300 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів

Наказ Міністрерства аграрної політики та продовольства України  від 01.07.2015 №253 Про затвердження форм документів та надання інформації щодо здійснення фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів

Про внесення змін до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 12.06.2015  № 308-ОД від 01.08.2017 № 417-ОД

До уваги сільгосптоваровиробників

З 10.08.2017 обласна конкурсна комісія з питань надання субʼєктам господарювання агропромислового комплексу часткової компенсації відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 300 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» (зі змінами), розпочала приймання від субʼєктів господарювання агропромислового комплексу заявок на участь у конкурсі та необхідних документів відповідно до п.8 зазначеної вище постанови. Останнє засідання комісії проводиться до 10 грудня.

Приймання заявок на участь у конкурсі та документів, що додаються до них,  закінчується за сім робочих днів до початку проведення останнього засідання конкурсної комісії.

Компенсація надається на конкурсній основі суб’єктам господарювання агропромислового комплексу - юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам - підприємцям (далі - позичальники) за укладеними кредитними договорами:

у 2015 році - за умови, що сума відсотків за користування кредитами та розмір плати за надання інших банківських послуг, пов’язаних з укладенням кредитного договору (розрахункове обслуговування кредиту, розгляд кредитного проекту, управління кредитами, консультаційні послуги тощо), не перевищують 30 відсотків річних;

починаючи з 2016 року - за умови, що сума відсотків за користування кредитами не перевищує облікової ставки Національного банку, збільшеної на 3 відсоткових пункти на момент укладання договору. При цьому витрати з надання інших банківських послуг, пов’язаних з укладенням кредитного договору (розрахункове обслуговування кредиту, розгляд кредитного проекту, управління кредитами, консультаційні послуги тощо), не підлягають компенсації;

починаючи з 2017 року згідно з укладеними договорами.

Компенсація надається за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами:

у розмірі облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, - позичальникам, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 10 млн. гривень, та позичальникам, які провадять діяльність з вирощування та розведення великої рогатої худоби молочних порід, іншої великої рогатої худоби;

у розмірі 50 відсотків облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, - іншим позичальникам.

Компенсації підлягають відсоткові ставки за кредитами, залученими для покриття витрат, пов’язаних із закупівлею пально-мастильних матеріалів, насіння, добрив, засобів захисту рослин, кормів, сировини та інгредієнтів для виробництва комбікормів, ветеринарних препаратів, спермопродукції, молодняку сільськогосподарських тварин та птиці, обладнання для тваринницьких ферм і комплексів, запасних частин для ремонту сільськогосподарської і зрошувальної техніки та обладнання, енергоносіїв, та оплати послуг, пов’язаних з виконанням ремонтних робіт сільськогосподарської і зрошувальної техніки, робіт (послуг) з підготовки та обробки ґрунту, посіву, захисту рослин від хвороб і шкідників, внесення добрив та підживлення, збирання врожаю.

 Компенсація не надається позичальникам, стосовно яких порушено справу про банкрутство, яких визнано банкрутами, що перебувають на стадії ліквідації або мають прострочену більше ніж шість місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, що підтверджується відповідними органами державної фіскальної служби.

З повною інформацією щодо умов та порядку проведення конкурсу можна ознайомитися на веб-сайті Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації офіційного веб-порталу органів виконавчої влади Сумської області за посиланням. http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/300-2015-%D0%BF

Заявки на участь у конкурсі та документи приймаються за адресою: м. Суми, вул. Першотравнева, буд. 29, каб. 21.

Телефон для довідок 77-15-59

 

ЧАСТКОВА КОМПЕНСАЦІЯ ВАРТОСТІ СІЛЬСЬКОГПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ ТА ОБЛАДНАННЯ ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБИЦТВА

Заявка для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

Перелік вітчизняної техніки та обладнення для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету

Постанова Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 р. № 130  "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва"

Мінагрополітики запрошує аграріїв долучитись до програми держпідтримки з часткової компенсації вартості техніки (відео)


ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ 

ПРОГРАМА ОТРИМАННЯ ЧАСТКОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ (20%)
ПРИДБАНОЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ ТА ОБЛАДНАННЯ УКРАЇНСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА 

ОБОВЯЗКОВІ УМОВИ ДЛЯ УЧАСТІ У ПРОГРАМІ:

1. 20% компенсація надається за придбання техніки, яка  входить у затверджений Перелік української техніки та обладнання для АПК, їх виробників та дилерів. Перелік включає 40 українських заводів-виробників – це майже 800 одиниць техніки та обладнання. Перелік розміщений за посиланням: http://www.minagro.gov.ua/uk/ministry?nid=24055

Перелік затверджено міжвідомчою комісією, до складу якої входять фахівці МЕРТ, Мінагрополітики, Національного комітету з промислового розвитку, керівники галузевих наукових установ, підприємств українського машинобудування для АПК та представники громадських організацій.

2. Техніка, на яку розповсюджується дія програми, має бути придбана після 15 березня 2017 року (відповідно до дії постанови КМУ "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва ” від 01.03.2017 №130).

3. Купівля та отримання компенсації техніки здійснюється через державні банки та банки, у статусному капіталі яких 75 і більше відсотків належить державі.

4. Учасник програми (сільгоспвиробник) не повинен бути банкрутом/ не перебувати на стадії ліквідації/ не мати відкритої  справи про банкрутство/не мати прострочену більше ніж за 6 місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, що підтверджується відповідними органами ДФС.

У разі встановлення контролюючими органами факту незаконного отримання бюджетних коштів  в рамках програми, такі кошти протягом місяця повертаються до державного бюджету та часткова компенсація вартості техніки та обладнання на надається протягом трьох років від дати виявлення такого порушення.

5. Техніка та обладнання, придбані з частковою компенсацією вартості, протягом трьох років мають використовуватись за призначенням та не підлягають відчуженню. У разі відчуження такої техніки та обладнання сільськогосподарський товаровиробник повертає отримані бюджетні кошти і позбавляється протягом трьох років права на отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання.

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ 20% КОМПЕНСАЦІЇ

1. Ознайомитись із Переліком техніки та обладнанняhttp://www.minagro.gov.ua/uk/ministry?nid=24055

2. Визначитись із необхідною технікою та обладнанням / або переконатись, що куплена раніше техніка (після 15 березня 2017 р.) входить до вказаного Переліку.

3. Відкрити рахунок в одному із державних банків, або банків, у статусному капіталі яких 75 і більше відсотків належить державі* ПЕРЕЛІК БАНКІВ та здійснити оплату за техніку чи обладнання / або переконатись, що раніше здійснена купівля (після 15 березня 2017 р.) проводилась через державний банк, або банк, у статусному капіталі якого 75 і більше відсотків належить державі .

4. До того ж самого банку подати заявку за формою, затвердженою наказом Мінагрополітики від 18.04.2017 № 228 "Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва" і лише 3 документи, які  підтверджують придбання техніки та обладнання, а саме:

- копію платіжного доручення

- акт приймання-передачі техніки та обладнання.

- свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації).

5. Державний банк надає Мінагрополітики інформацію щодо суми коштів, що підлягає частковій компенсації.

6. Мінагрополітики формує реєстр сільгоспвиробників, які придбали техніку та обладнання і претендують на отримання часткової компенсації.

7. На підставі реєстру та у межах відкритих асигнувань протягом місяця Мінагрополітики перераховує кошти державним банкам.

8. Державні банки протягом одного операційного дня перераховують кошти на поточні рахунки учасникам програми.

 

 

 

БЮДЖЕТНА ДОТАЦІЯ ДЛЯ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ ТА СТИМУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЦТВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Термін дії – 5 років (з 1 січня 2017 року по 1 січня 2022 року).

Обсяг коштів – 4000 млн. гривень (у 2017 році).

Мають право на отримання – сільськогосподарські товаровиробники – платники податку на додану вартість.

Види діяльності, на які розповсюджується бюджетна дотація: тваринництво, вирощування винограду, фруктів, ягід, горіхів, овочів, тютюну та цукрового буряку.

Обмеження – щомісячний розмір бюджетної дотації товаровиробникам, які займаються птахівництвом, не може перевищувати 50 відсотків виділених асигнувань на бюджетну дотацію у поточному місяці.

Що необхідно зробити товаровиробнику для отримання дотації:

  1. Подати заяву до Державної фіскальної служби України щодо включення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.

  2. У встановлений законодавством строк подати декларацію з податку на додану вартість та додаток до неї.

  3. Сплатити податок на додану вартість до бюджету в повному обсязі.

Як виплачується дотація:

ДФС щомісячно протягом трьох робочих днів після граничного терміну сплати податку на додану вартість відповідно до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та поданої податкової звітності з податку на додану вартість визначає суму коштів для кожного отримувача із застосуванням коефіцієнтів пропорційності.

На підставі інформації ДФС Казначейство в автоматичному режимі перераховує відповідним отримувачам суми бюджетної дотації з небюджетного рахунка Мінагрополітики.

Нормативно-правові акти

 


 ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

1. Не дали бюджетну дотацію

Варіант 1. Відповідно до пункту 2 Порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 № 83 (далі – Порядок), не мають права на отримання бюджетної дотації за звітний (податковий) період, за який проводиться бюджетна дотація, особи, які мають податковий борг з податку на додану вартість на наступний день після граничного строку сплати цього податку за звітний період, за який надається бюджетна дотація.

Висновок: необхідно здійснювати звірки з підрозділами ДФС на предмет наявності або відсутності податкової заборгованості до кінця строку сплати податку.

Варіант 2. Згідно із пунктом 5 Порядку бюджетна дотація виплачується товаровиробникам щомісяця пропорційно частці сплаченої до бюджету суми податку на додану вартість за визначеними видами діяльності в загальній сумі сплати податку на додану вартість.

Висновок: бюджетна дотація виплачується лише при позитивній сумі податку на додану вартість по операціях за всіма видами діяльності.

2. Бюджетна дотація менша, ніж  розрахована

Розмір  дотації розраховується як частка реалізованої дотаційної продукції у загальному обсязі реалізованої продукції помножена на задекларовану суму податку на додану вартість (з урахуванням коефіцієнту пропорційності відповідно до бюджетного фінансування).

Приклад:

1 Виписані податкові накладні за місяць (всього), в тому числі за видами діяльності, що дотуються 250 200
2 Питома вага, коефіцієнт (200/250) 0,8
3 Сума ПДВ, що підлягає сплаті (сплачено) за декларацією 50
4 Сума дотації, що підлягає сплаті виробникам (50*0,8) 40