Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Підтримка суб’єктів господарювання АПК шляхом здешевлення кредитів

Про затвердження форм документів щодо здійснення фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів

 

ПОРЯДОК використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів

Кому видаватимуться кошти?
суб’єктам господарювання АПК юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам – підприємцям
Розмір компенсації
1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів.
Які є обмеження у компенсації?
15 млн грн – на суб’єкта (у т. ч. пов’язаних із ним осіб), які провадять діяльність у галузях тваринництва та використали кредитні кошти для покриття витрат, пов’язаних із провадженням діяльності у галузі тваринництва. 5 млн грн – на суб’єкта (у т. ч. пов’язаних із ним осіб) для інших позичальників. 
На що надається підтримка?
Компенсація відсоткових ставок за кредитами:
  • короткостроковими кредитами, залученими для поповнення обігових коштів;
  • середньостроковими кредитами, залученими для поповнення обігових коштів, придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення, а також з переробкою сільськогосподарської продукції;
  • довгостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, обладнання для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, будівництва та реконструкції виробничих об’єктів (у тому числі сховищ для зберігання зерна, овочів та фруктів).
Які вимоги є до учасників?
не мати порушених справ про банкрутство, не бути банкрутами, не перебувати на стадії ліквідації;не мати на перше число місяця, в якому буде прийматися рішення щодо здійснення виплат, простроченої більше ніж 6-ть місяців заборгованості з платежів, контроль за справленням яких покладено на органи ДПС;не подавати документи на компенсацію за укладеними кредитними договорами, відсотки за користування якими здешевлюються за рахунок коштів, передбачених для інших державних та регіональних програм.
Які дії необхідно зробити, щоб отримувати компенсацію відсотків?
залучити кредити (поновлювальні та не поновлювальні) в уповноваженому банку;використати кредитні кошти за цільовим призначенням; сплачувати відсотки за користування кредитами.
За який період підлягають відшкодуванню відсотки за рахунок коштів поточного бюджетного року?
Нараховані та сплачені відсотки за користування кредитами за січень - жовтень поточного року та листопад-грудень минулого року.
Коли і куди необхідно звернутися та подати документи?
Щороку до 1 листопада подати уповноваженим банкам (де залучено кредит) заявку на отримання компенсації.
Коли і куди надійдуть кошти?
Щомісячно, виходячи із суми фактично сплачених відсотків за користування кредитами та у межах виділених асигнувань, на рахунок відкритий в уповноваженому банку.