Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ - ОДИН ІЗ НАПРЯМКІВ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ «НОВА СУМЩИНА - 2015»

Науково-практична конференція «Новітні технології з енергозбереження та використання альтернативних видів палива» відбулася 27 листопада 2013 року під головуванням директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Володимира Івченка.

У роботі конференції взяли участь: радник голови Сумської обласної державної адміністрації Берфман Марк Абрамович; директор Департаменту екології, паливно-енергетичного комплексу та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації Ульянич Юрій Анатолійович; заступники голів районних державних адміністрацій; керівники переробних та сільськогосподарських підприємств області; представники наукових установ та компаній, які займаються розробками, модернізацією котелень, сушильного обладнання, термічною санацією об’єктів.

Володимир Миколайович Івченко, звертаючись до зібрання, зазначив, що підприємствами агропромислового комплексу області у 2012 році було спожито 91,8 млн. м3 природного газу, із них переробними підприємствами - 68 млн. м3, сільськогосподарськими – 23,8 млн. м3. Споживання природного газу у 2014 році  переробними підприємствами планується збільшити на 338 тис. м3. Високі ціни на природний газ суттєво впливають на собівартість продукції, економічний стан сільськогосподарських  та переробних підприємств. Одним із шляхів його поліпшення є зменшення споживання природного газу за рахунок використання альтернативних видів палива, модернізації котельного обладнання та інших заходів, про що і йшлося на конференції.

У своєму виступі  Берфман М.А. зазначив, що у 2000 році питома витрата природного газу підприєимствами агропромислового комплексу області становила 22 відсотки від загальнообласного показника, у 2012 році – 20,7 відсотка. Тому, одним із головних завдань підприємств агропромислового комплексу області  на сьогоднішній день є проведення енергоаудиту з розробленням відповідних заходів. Енергоаудит повинен проводитись  підприємствами, які мають на це відповідний дозвіл.

Представники наукових установ та комерційних компаній, які були запрошені для участі у роботі конференції, запропонували її учасникам технології із застосування котлів для роботи на альтернативних видах палива, модернізації горілок та автоматики, які використовуються в котельних установках, що працюють на природному газі, реконструкції сушильних комплексів на сільськогосподарських та переробних  підприємствах, проведення енергозбереження за рахунок відновлювальних джерел енергії.

Особливу зацікавленість учасників конференції викликала тема – «Термічна санація об’єктів», яку висвітлив начальник обласного об’єднання з капітального будівництва Терещенко Микола Миколайович.

Підбиваючи підсумки конференції директор Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації закцентував увагу присутніх на заходах, які мають першочергове значення. Насамперед, слід розробити заходи щодо скорочення споживання природного газу без залучення значних капітальних вкладень; провести енергетичний аудит підприємствами, які мають на це відповідний дозвіл і за його результатами розробити заходи щодо зменшення споживання природного газу; розглянути можливість використання власного виробництва як альтернативних джерел енергії та використання інших поновлювальних видів палива.

У січні-лютому 2014 року всім підприємствам бути готовими надати до Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації заходи щодо зменшення споживання природного газу та його кількість, яка буде спожита у 2014 -2015 роках за відповідними формами.