Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

«ОРГАНІЧНЕ ВИРОБНИЦТВО Є ПЕРСПЕКТИВНИМ ІНСТРУМЕНТОМ ДЛЯ СТИМУЛЮВАННЯ СТАЛОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ», - ІГОР ВІШТАК

За даними громадської організації Органік Стандарт станом на 2022 рік в Україні налічується близько 473 підприємств різної форми власності зі статусом органічного виробництва і переробки.

Як зазначив директор департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак, органічне виробництво є перспективним інструментом для стимулювання сталого економічного розвитку в країнах, що розвиваються, якою є Україна. «В Україні змінюється культура споживання, і органічна продукція набуває попиту. Тому ми маємо розвивати цей напрям» – зазначив Ігор Віштак.

Сьогодні внутрішній споживчий ринок органічних продуктів в Україні продовжує розширюватись. Основними видами органічної продукції, яка виробляється в Україні, є: молоко та молочна продукція, круп’яні і зернові вироби, борошно, пасти, насіння, овочі та фрукти, соки, напої, яйця, м’ясна продукція, прянощі та спеції, цукор, олія, морозиво та інша продукція, до якої входять хлібобулочні та макаронні вироби, мед, шоколад, чай та кава.

До повноважень Мінагрополітики віднесено державну підтримку виробників органічної сільськогосподарської продукції. Міністерство забезпечує виконання цих функцій з 2021 року. «Разом з тим необхідно відмітити, що завдяки розробленим під керівництвом Мінагрополітики та затвердженим на рівні обласних і місцевих рад Програм розвитку агропромислового комплексу оператори органічного виробництва отримали в минулому році підтримку з місцевих бюджетів», – зазначив Ігор Віштак.

У 2022 році для виробників органічної продукції передбачена підтримка з Державного бюджету та з бюджетів місцевих рад.

За інформацією, розміщеною на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України, з метою забезпечення виконання зазначеної норми наразі в Мінагрополітики на стадії розробки знаходиться проект постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробників органічної сільськогосподарської продукції».