Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРО РОЗВИТОК МОЛОЧНОГО СКОТАРСТВА СУМЩИНИ

Було обговорено під час проведення наради у Сумському національному аграрному університеті.

Нарада відбулася за участю першого заступника керівника Сумської обласної військової адміністрації.

Наразі виникає потреба зміцнювати свою позицію щодо розвитку галузі тваринництва, яка базується на інноваційному та комплексному підходах до її розвитку, а саме: поєднанні зусиль виробників, переробників та науковців.

Подальший розвиток галузі тваринництва має здійснюватися шляхом об’єднання, створення та ефективного функціонування міні переробки.

На заході обговорили ряд важливих питань підтримки фермерських господарств; спонукання діючих фермерів та власників земельних ділянок, які ще не мають підприємницького статусу, до ведення прибуткового сільськогосподарського виробництва на території Сумської області; про законодавчі вимоги до виробників продуктів харчування; перспективи розвитку сімейних фермерських господарств.

Також під час заходу було розглянуто шляхи створення сімейних фермерських господарств, кооперації, запровадження первинної обробки та переробки молочної сировини, також представникам територіальних громад області було запропоновано для ознайомлення та пропозицій анкетування домогосподарств, власників які утримують корів.

Задля сприяння розвитку сімейних молочних ферм і кооперативів в цільових областях ГО «Агроексперт» збуло запропоновано реалізувати низку заходів, а саме: підготувати і поширити методичні рекомендацій:

- «Як створити сімейну молочну ферму та підготувати документи для отримання дотації за утримання корів».

- «Як створити молочний сільськогосподарський обслуговуючий кооператив». 

Надання рекомендацій керівництву територіальних громад по створенню та наповненню на сайті громади сторінки «Поради для сімейних молочних ферм та кооперативів».

Проведення семінарів та надання он-лайн консультацій з питань створення сімейного фермерського господарства,  молочних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, їх розвитку та можливостей для отримання допомоги/підтримки по державним та/або регіональним програмам.

За підсумками проведеної наради учасниками висловлено наміри необхідності створення сімейних ферм молочного напряму та їх подальшому об’єднанню.