Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ТВАРИННИЦТВО СУМЩИНИ МАЄ ПЕРЕДУМОВИ ДЛЯ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ

Ці та інші питання галузі обговорювалися під час проведення наради у Сумському національному аграрному університеті.

Нарада відбулася за участі першого заступника керівника Сумської обласної військової адміністрації та ключових представників галузі.

З огляду на пріоритетне завдання з забезпечення продовольчої безпеки в країні - тваринництво є головним напрямом розвитку агропромислового комплексу регіону і  має вагоме соціально-економічне значення. 

Проте в умовах війни  галузь тваринництва несе суттєві ризики і збитки. Зокрема в області спостерігається зменшення поголів’я великої рогатої худоби,  свиней та поголів’я птиці порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Одним із подальших шляхів розвитку, в межах дискусії було означено запровадження дієвого кластерного підходу спрямованого на об’єднання напрямів тваринництва: м’ясо-молочного скотарства, птахівництва та свинарства.  У такій спосіб можна також мінімізувати ризики низької ціни, постачання комбікормів тощо. Як результат частина врожаю може спрямовуватися на виробництво комбікорму для вигодівлі тварин та птиці. 

Саме тому, для налагодження дієвої комунікації між органами влади усіх рівнів, виробниками та науковцями, створена громадська спілка «Асоціація тваринників та птахівників Сумщини», яку під час наради було презентовано засновником та ознайомлено присутніх з її Статутом.

Також на заході обговорили ряд важливих питань щодо урядової підтримки аграрного сектору шляхом надання грантів сільгосптоваровиробникам.

За підсумками проведеної наради більшість учасників виявили бажання приєднатися до спілки «Асоціація тваринників та птахівників Сумщини».