Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОВЕДЕННЯ ВЕСНЯНИХ ПОЛЬОВИХ РОБІТ У 2014 РОЦІ – ПЕРШОЧЕРГОВУ УВАГУ

На виконання Доручення голови Сумської обласної державної адміністрації  Ігоря Яговдика з метою сприяння в організації підготовки сільськогосподарських підприємств області до проведення комплексу весняних польових робіт та їх вчасному і якісному проведенню директором Департаменту Сумської обласної державної адміністрації Володимиром Івченко виданий Наказ від 08.02.2014 № 8-ОДа «Про затвердження плану заходів з організації проведення комплексу весняних польових робіт у 2014 році».   

Наказом утворено штаб по організації проведення комплексу весняних польових робіт у 2014 році, затверджено відповідальних керівників обласних структур агропромислового комплексу області за  районами з метою надання допомоги в організації їх  проведення ,  затверджено план організаційних заходів.

На засіданні штабу 11лютого 2014 року були розглянуті питання щодо обсягів робіт, які необхідно виконати під час проведення комплексу весняних польових робіт у 2014 році, стану забезпеченості сільськогосподарських підприємств області необхідним матеріально-технічними ресурсами, підготовкою сільськогосподарської техніки.

З короткою інформацією про стан підготовки сільськогосподарських підприємств районів до проведення комплексу весняних польових робіт, зокрема щодо забезпеченості сільськогосподарських підприємств насінням, мінеральними добривами, засобами захисту рослин, пально-мастильними матеріалами, станом готовності техніки, підготовкою механізаторських кадрів, а також  щодо прогнозу погодньо-кліматичних умов  та стану посівів озимих культур на засіданні штабу виступили:

- Оксана  Говорун - начальник Державної фітосанітарної інспекції в Сумській області;
- Володимир Шахов - начальник Державної інспекції сільського господарства у Сумській області;
- Микола Собко - заступник директора Інституту сільського
господарства Північного Сходу НААНУ;
- Олександр Пономарьов - начальник Сумського обласного Центру гідрометеорології;
- Микола Сахошко - директор  Сумського державного центру експертизи сортів рослин;
- Михайло Довжик – декан  інженерно-технологічного факультету Сумського НАУ;
- Ігор Коваленко - декан  факультету агротехнологій та природокористування  Сумського НАУ;
- Петро Турчин - заступник начальника  управління організації виробництва продукції рослинництва та технічної політики Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації.

На сьогоднішній день сільськогосподарськими підприємствами області продовжується робота по накопиченню матеріально-технічних ресурсів на період проведення комплексу весняних польових робіт у 2014 році: засипано насіння високих репродукцій 18,2 тис. тонн, або 117% до потреби, в тому числі кондиційного – 17,3 тис. тонн, або 111%, наявність мінеральних добрив становить 37,7 тис. тонн поживних речовин, або 77% до потреби, забезпеченість засобами захисту рослин становить 641,6 тонн, або 48% до потреби, в тому числі протруйниками 12 тонн, або 62%, в повному обсязі  до роботи підготовлено трактори та ґрунтообробну техніку, завершується підготовка посівної техніки – проінформував присутніх директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Володимир Івченко.

Погодні умови значно не вплинули на загальний стан озимих культур, так у доброму та задовільному стані знаходяться – 92%, слабкому та зрідженому - 8%.

В зв’язку з погіршенням погодних умов останньої декади січня дано доручення управлінням агропромислового розвитку районних державних адміністрацій щодо постійного моніторингу стану посівів озимих культур урожаю 2014 року. Дане питання знаходиться на постійному контролі у Департаменту.

По підведенню підсумків засідання штабу директором Департаменту Володимиром Івченком було акцентовано увагу на наступних питаннях:

- питання організації проведення комплексу весняних польових робіт розглянути у березні місяці 2014 року на засіданні колегії Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації;
- провести обласну науково-практичну конференцію по організації проведення комплексу весняних польових робіт у 2014 році за участю керівників сільськогосподарських і фермерських господарств ;
- надати доручення управлінням агропромислового розвитку районних державних адміністрацій до 01 березня 2014 року розробити уточнену структуру посівів сільськогосподарських культур під урожай 2014 року, з урахуванням стану посівів озимих культур;
- засідання штабу проводити щотижнево у вівторок, на яких розглядати питання підготовки до проведення комплексу весняних польових робіт у 2014 році  сільськогосподарськими товаровиробниками області, а також пропозиції, які надходитимуть від керівників та спеціалістів сільськогосподарських та фермерських господарств.