Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВЧАСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ ОБЛАСТІ ЗАСОБАМИ ЗАХИСТУ РОСЛИН

Одними із основних факторів, які забезпечують  отримання сільськогосподарськими підприємствами високих урожаїв – є внесення мінеральних добрив та проведення хімічного захисту рослин.

 

Заступником директора Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації  Аллою Боронос 13 лютого 2014 року спільно із начальником фітосанітарної інспекції у Сумській області Оксаною Говорун проведено засідання у форматі «круглого столу» з питань забезпечення сільськогосподарських підприємств області засобами захисту рослин для проведення комплексу весняно-літніх робіт у 2014 році.

У засіданні прийняли участь керівники наукових установ та представники фірм-постачальників засобів захисту рослин.

На зустрічі  були обговорені питання щодо постачання якісних препаратів в регіон, за доступними умовами оплати (кредит, відстроченням платежу).

Про застосування засобів захисту рослин в області проінформувала Оксана Говорун, зазначила, що за останні роки в області  спостерігається збільшення використання пестицидів. На сьогодні аграрії області активно продовжують закупівлю необхідних препаратів.

Для оздоровлення насіння озимих культур рожаю 2014 року проводилась передпосівна обробка фунгіцидами, в деяких випадках, де існувала загроза пошкодження рослин грунтовими шкідниками, проводилась також обробка насіння препаратами інсектицидної дії.

Посівний матеріал зернових озимих протруєно стовідсотково.

З пестицидів найбільше застосовується гербіцидів -1484 тонн, або 74 %, фунгіцидів 170 тонн, або 9 %,  десикантів 158 тонн - 8 %, інсектицидів 123 тонни - 6%, протруйників 74 тонни - 4%.

Моніторинг показує, що найбільшим попитом по даних товаровиробників, що звітують, останнє п’ятиріччя користуються препарати фірми «Сингента», яких на ринку області реалізується 21 %. Друге місце займають препарати фірми Байєр, на використання яких приходить 17 %. Третє місце – препарати фірми БАСФ, на які в області припадає 12 % всіх засобів захисту рослин. Далі майже 6 % ринку займають пестициди фірми Дюпон, 5% - пестициди фірми Монсанто.  

Заступник директора Алла Боронос розповіла, про стан забезпеченості матеріально-технічними ресурсами аграріїв області до проведення комплексу весняних польових робіт.

За підсумками наради було визначено, що комерційні  структури мають можливість забезпечити сільськогосподарських товаровиробників області необхідними препаратами для своєчасного та якісно захисту сільськогосподарських культур від хвороб, шкідників та бур’янів. 

Для подальшої тісної співпраці представники фірм-постачальників надали пропозиції щодо умов постачання та реалізації засобів захисту рослин, які будуть періодично оновлюватись на сайті Департаменту.