Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ЯКІСНИМ НАСІННЯМ ЯРИХ КУЛЬТУР – ЗАПОРУКА УСПІХУ ПОСІВНОЇ КАМПАНІЇ

Питання щодо проведення комплексу весняних польових робіт сільськогосподарськими підприємствами області у відповідності агротехнічним вимогам знаходиться на постійному контролі у Департаменті.

13 лютого 2014 року проведено засідання у форматі круглого столу з питань забезпечення сільськогосподарських підприємств області насінням ярих сільськогосподарських культур для проведення весняно-польових робіт під урожай 2014 року.

 

В роботі круглого столу прийняли участь керівники наукових установ та представники фірм-постачальників насіння.

На даній зустрічі  були обговорені питання постачання якісного насіннєвого матеріалу в регіон, виключно сортів (гібридів), які придатні для вирощування в агрокліматичних зонах області та занесені до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні.

На сьогодні сільгосппідприємства області на 111% забезпечені насінням для проведення весняно-польових робіт, по Україні - 106%. Зокрема, вже підготовлено та доведено до посівних кондицій понад 17 тисячі тонн. Також сільгоспвиробники готові і до можливого пересіву. Необхідні для цього обсяги насіння є в комерційних структурахІ хотілося б зазначити, що це переважно кондиційне насіння і переважно не нижче другої репродукції,про це повідомивВолодимир Шахов.

Заступник директора Алла Боронос розповіла, про стан підготовки аграріїв області до проведення комплексу весняних польвих робіт, що вже визначена попередня структура посіву ярих зернових і зернобобових культур. Так, посівні площі під кукурудзу та соняшник залишаються на рівні минулого року, особливу увагу приділено посівам круп’яних культур – гречки, проса. Прогнозується збільшення посівних площ сої. Структура зернового клину може ще бути підкорегована залежно від перезимівлі озимих. Проте в будь-якому разі ми плануємо розширювати посівні площі під перспективними сільгоспкультурами, тими, які мають попит на зовнішньому ринку.

Найбільшого поширення здобули в області сорти та гібриди таких культур як соняшник і кукурудза іноземної селекції  компаній Сингента, Євраліс Семанс, Піонер, Маисадур, Лімагрейн, Монсанто. Також сьогодні на ринку мають великий попит і вітчизняні виробники насіння такі, як інститут рослинництва ім.В.Я.Юрьєва, які рекомендують для вирощування в нашій зоні такі гібриди кукурудзи - Вимпел, Слобожанський МВ, соняшника – Оскіл, Ясон та інші. Достатню кількість насіння зернових та зернобобових культур у своєму резерві має Інститут сільського господарства Північного Сходу НААНУ, ТОВ АФ «Суми-Насіння» надає в асортименті багаторічних трав, так і зернових культур.

За підсумками засідання «круглого столу» було визначено, що комерційні  структури мають достатню кількість насіннєвого матеріалу для проведення посівної компанії в області.

Представники фірм надали пропозиції щодо умов постачання та реалізації насіння ярих та овочевих культур які будуть періодично оновлюватись на сайті Департаменту для подальшої тісної співпраці.