«ВЕЛИКЕ МОЛОКО - СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ»
Головним пріоритетом Програми розвитку агропромислового комплексу Сумської області та сільських територій на період до 2015 року в галузі тваринництва є молочне скотарство.
Національним проектом «Відроджене скотарство» передбачається нарощування обсягів виробництва молока завдяки підвищенню продуктивності та зростанню поголів’я худоби.
З метою вирішення назрілих проблем галузі молочного скотарства за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації 25 лютого 2014 року проведено майстер-клас з сучасних технологій ведення молочного скотарства за участю керівників та спеціалістів сільськогосподарських, фермерських підприємств усіх форм власності, науковців Сумського національного аграрного університету, Інституту розведення і генетики тварин НААН, Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, фахівців консультаційного центру Асоціації виробників молока, ТОВ фірми «Триплекс».
Як зазначив у вступному слові заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Григорій Гребеник, – «2013 рік засвідчив позитивну динаміку щодо розвитку молочної галузі. 244 майстри машинного доїння корів одержали за рік більше ніж по 5000 кг молока від однієї корови, з них 25 надоїли більше ніж по 7000 кг.
16 сільськогосподарських підприємств перевищили шеститисячний рубіж. Лідером з надоїв є ТОВ «Владана» Сумського району (керівник Віктор Затона) – у середньому по господарству отримано по 8421 кг молока від однієї корови. По області за 2013 рік середній надій на корову становив 4426 кг, що більше ніж у 2012 році на 148 кг. Основними критеріями стабілізації молочної галузі є дотримання технологічних вимог, модернізація галузі.
Доповідачі поділились із присутніми сучасними методами відтворення стада, генетики та селекції тварин, годівлі та вирощування ремонтного молодняку, заготівлі та використання об’ємних кормів, комбікормів тощо.
У майстер-класі взяли участь 78 зооветспеціалістів сільськогосподарських підприємств області.
По завершенню програми заходу відбулася жвава дискусія, обмін думками.
Спеціалісти тваринницької галузі залишилися задоволені від одержаної інформації щодо розвитку молочного скотарства в сучасних умовах господарювання.