Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СУЧАСНИЙ СТАН ТА ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ САДІВНИЦТВА В РЕГІОНІ

Садівництво нині вважається однією із важливих і досить перспективних галузей сільськогосподарського виробництва.

Аграрії Сумщини також активно займаються виробництвом плодових та ягідних культур.

Виробничий потенціал садівництва області на сьогодні визначається діяльністю 17 підприємств, які здебільшого займаються виробництвом плодово-ягідної продукції, а 3 – вирощуванням садивного матеріалу плодових та ягідних культур.

 

Плодово-ягідні насадження займають близько 800 гектарів, у тому числі 620 гектарів у плодоносному віці. Близько 100 гектарів засадженні ягідними культурами.

У 2013 році в області вироблено 13 тис. тонн плодово-ягідної продукції у господарствах усіх форм власності.

За останні десятиріччя істотним чином змінилася структура виробництва даної продукції за категоріями господарств. Якщо у  90-х роках 49% виробництва було зосереджено у великих сільськогосподарських підприємствах і 51% - у господарствах населення, то сьогодні на виробництво плодово-ягідної продукції у сільськогосподарських підприємствах припадає лише 8%, а решту 92% виробляють господарства населення.

Для забезпечення потреб населення області у фруктах та ягодах необхідно виробляти за рік 67 тис. тонн даної продукції. На жаль, за рахунок власного виробництва у регіоні забезпеченість плодово-ягідною продукцією становить лише 25-30%. Наприклад, яблук у 2012 році зібрали 6,9 тис. тонн, або 26% до потреби, у 2013 році дещо більше – 8,2 тис. тонн, або 31% до потреби.

Тому нині досить актуальним є питання щодо розвитку галузі садівництва і забезпечення жителів регіону плодово-ягідною продукцією.

З мето поліпшення використання наявних ресурсів садівничих господарств Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з Сумською дослідною станцією садівництва Інституту НААН України 26 лютого 2014 року на її базі провели семінар-нараду за тематикою: «Ефективне ведення садівництва у Північно-Східному регіоні України».

На нараду зібралися представники Інституту садівництва НААН України, керівники та спеціалісти садівничих господарств області, викладачі та студенти Сумського національного аграрного університету, представники компаній, які займаються системами захисту садів, постачанням машин та обладнання для догляду за садами, зокрема компанія «БАСФ», Українська овочева компанія, Кемілайн Агро, Шетеліг Україна.

Під час проведення семінар-наради були розглянуті питання стану та перспектив розвитку садівництва на території області, сучасних аспектів вирощування інтенсивних насаджень яблунь, механізованого збору ягід чорної смородини, захисту плодових і ягідних культур від шкідників і хвороб, особливостей обрізки яблунь в залежності від сорту.

За підсумками  семінар-наради було прийнято рішення провести наступний подібний захід тут же на базі дослідної станції у травні і серйозно розглянути питання догляду за площами суниць.