Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВІДБУВСЯ СЕМІНАР З ПИТАНЬ ЗАЛУЧЕННЯ МІЖНАРОДНИХ ФОНДІВ ТА ДЕРЖАВНИХ ГРАНТОВИХ ПРОГРАМ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ В РОЗВИТОК ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ОБЛАСТІ

За ініціативи Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації проведено онлайн семінар з питань залучення міжнародних фондів та державних грантових програм фінансової підтримки в розвиток територіальних громад області. Участь у заході взяли представники сільських, селищних, міських рад області, сільськогосподарські товаровиробники.

У ході проведення семінару начальник управління реалізації політики зайнятості Сумського обласного центру зайнятості Оксана Сидорова ознайомила учасників заходу з умовами отримання грантів аграріями в рамках державних грантових програм. Вона зазначила, що Сумський обласний центр зайнятості кожного четверга проводить онлайн навчання з питань отримання мікрогрантів, зауваживши при цьому, що граничний вік для їх отримання – 65 років.

Керівник відділу Філії-Сумського обласного управління

АТ «Державний ощадний банк України» Юлія Доля розповіла про державні грантові програми фінансової підтримки садівництва і тепличного господарства.
Директор ТОВ «Стройселмі-ЛТД» Михайло Алакін надав практичні коментарі з цих питань, звернувши особливу увагу на вирощування та переробку малини.

Щодо аспектів залучення міжнародних грантових програм в розвиток сільських територій розповіли представник Агенції регіонального розвитку Сумської області Віталій Розторгуєв та голова громадської спілки «Органічна Україна. Північ» Андрій Мараховський.

Учасники заходу мали можливість також ознайомитися з питаннями створення мережі міні цехів з переробки молочної сировини, про що зазначив власник приватної сироварні Володимир Опришко.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Оксана Петрова зауважила, що наразі Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, враховуючи реалії сьогодення, розробляється проєкт змін до Програми розвитку агропромислового комплексу Сумської області на період до 2027 року, затвердженої рішенням Сумської обласної ради від 23.07.2021.

Вона зазначила, що передбачається доповнити зазначену програму новими напрямами фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників, зокрема такими, як «Надання спеціальної бюджетної дотації за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності» та «Компенсація витрат (часткова оплата) обладнання для переробки молока», а також планується внести ряд уточнень.

Підводячи підсумки онлайн семінару, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак наголосив, що поголів’я худоби та птиці, в тому числі великої рогатої худоби має сталу тенденцію до зменшення, відповідно зменшуються обсяги виробництва тваринницької продукції.

З метою стабілізації та нарощування поголів’я худоби в регіоні необхідно розробити певні заходи, зокрема, внести зміни як до обласної Програми розвитку агропромислового комплексу Сумської області на період до 2027 року, так і в програми територіальних громад регіону.