Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОВЕДЕННЯ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ У 2014 РОЦІ – НА ПОСТІЙНОМУ КОНТРОЛІ

Пріоритетним завданням влади – науки, спільно з аграрними формуваннями області, є підготовка до своєчасного і якісного проведення комплексу весняно-польових робіт, на цьому наголосив Володимир Івченко - директор Департаменту, керівник оперативного штабу.

4 березня 2014 р. в Департаменті агропромислового розвитку обласної державної адміністрації відбулося чергове засідання оперативного штабу з координації робіт по підготовці до проведення весняних польових робіт.

 

Аграрії області розпочали весняно-польові роботи.

Активно проводиться підживлення озимих культур. Станом на 04.03.2014 озимих зернових підживлено на площі – 68,1 тис. гектарів, або 38% до прогнозу, в тому числі озимої пшениці – 66,1 тис. гектарів, або 39%. Озимого ріпаку підживлено 10,2 тис. гектарів, або 54% до посіяних площ.

На засіданні штабу прозвітували  керівники обласних служб.

Директор Сумської філії Державної установи «Держгрунтохорона» Віктор Мартиненко доповів  про забезпеченість сільськогосподарських підприємств області мінеральними добривами,  наявність їх на 04.03.2014 становить 48,7 тис. тонн поживних речовин, або 99% до потреби.

Сьогодні сільськогосподарськими підприємствами області засипано насіння високих репродукцій 18,5 тис. тонн, або 119% до потреби, в тому числі кондиційного – 18,2 тис. тонн, або 117% - розповів начальник Державної інспекції сільського господарства Володимир Шахов.

Про наявність засобів захисту рослин, яких сьогодні в області достатньо для проведення весняно-літніх робіт, розповіла начальник Державної фіто санітарної інспекції в Сумській області Оксана Говорун. Забезпеченість їх становить 1150,5 тонн, або 85% до потреби, в тому числі протруйників                 – 19,5 тонн, або 100%.

Погодні умови значно не вплинули на загальний стан посівів озимих культур, так у доброму та задовільному стані знаходяться – 92%, слабкому та зрідженому - 8% площ озимини.

Володимир Івченко наголосив, що сьогодні для збереження потенційного врожаю обов’язково потрібно провести ранньовесняне підживлення озимих зернових, звернувши особливу увагу на підживленні озимого жита, яке є невід’ємною частиною продовольчої безпеки регіону.

За результатами засідання оперативного штабу  дані доручення:

районним управлінням агропромислового розвитку районних державних адміністрацій:

- постійно тримати на контролі питання організації проведення комплексу весняних польових робіт;

- довести до сільськогосподарських товаровиробників рекомендації щодо  підживлення озимих, звернувши увагу на підживленні жита азотом в рекомендованих обсягах 100 кг/га у фізичній вазі (34 кг/га в діючій речовині);

науковим установам області:

- провести конференції, семінари, майстер-класи за участю керівників та представників сільськогосподарських агроформувань усіх форм власності щодо підготовки до проведення комплексу весняних польових робіт в умовах 2014 року;

 прийнято спільне рішення провести колегію Департаменту агропромислового розвитку з питань роботи управлінь агропромислового розвитку  районних державних адміністрацій з організації роботи по підготовці до проведення комплексу весняних польових робіт в умовах 2014 року.