ВОЛОДИМИР ІВЧЕНКО: КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЕЛА – ЦЕ ЗАПОРУКА СТАБІЛЬНОГО РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА ТА СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ
Одним із основних завдань Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації є реалізація державної політики у сфері зайнятості сільського населення.
З метою ефективного вирішення завдань функціонування і подальшого розвитку сільськогосподарського виробництва, яке прямо залежить від формування кадрового потенціалу було створено робочу групу з питання кадрового забезпечення агропромислового комплексу Сумської області, яка провела своє засідання під головуванням директора Департаменту Володимира Івченка 05 березня 2014 року.
У засіданні взяли участь члени робочої групи, ректор Сумського національного аграрного університету Володимир Ладика та заступник проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Сумського НАУ Анатолій Розуменко.
На порядок денний було винесено питання щодо формування обсягів державного замовлення на підготовку фахівців у аграрних вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, вартість навчання та квоту цільового прийому сільської молоді на 2014-2015 навчальний рік, навчання яких здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
За результатами засідання було рекомендовано членам робочої групи спільно з деканами Сумського НАУ та начальниками управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій більш ефективно опрацювати пропозиції щодо квоти цільового прийому на підготовку фахівців для Сумської області у 2014 році.
Зважаючи на проект постанови Кабінету Міністрів України «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» відповідно до якої уряд встановив жорстку економію державних коштів, Сумському національному аграрному університету рекомендовано переглянути пропозиції вартості навчання студентів за рахунок коштів державного бюджету у розрізі спеціальностей на 2014 рік та пропозицій щодо обсягів прийому студентів за державним замовлення на 2014 в розрізі спеціальностей виходячи із потреби аграрного сектору економіки. Все це дасть можливість ефективно використовувати кошти державного бюджету у 2014 році.
Успішне вирішення завдань ефективного функціонування і подальшого розвитку сільськогосподарського виробництва першочергово залежить від формування кадрів, раціонального розподілу і використання трудових ресурсів, серед яких чільне місце займає сільська молодь. Лише високий рівень її трудової активності і зацікавленості в результатах своєї праці забезпечить відродження аграрного сектору економіки, сприятиме підвищенню ефективності виробництва сільськогосподарської продукції і загальному розвитку держави.
Важливі зміни характеру і змісту праці, що відбуваються нині в сільському господарстві, висувають підвищені вимоги до професійних здібностей молоді. Тому провідними напрямами діяльності суспільства повинні бути не тільки підготовка підростаючого покоління до праці, залучення його до сільськогосподарського виробництва, але й досягнення високого рівня закріплення молодих кадрів на селі, створення таких умов, які б сприяли високопродуктивній праці молоді з високою професійною майстерністю, новаторською жилкою. Забезпечення реалізації даних напрямів знаходяться в прямій залежності від духовного і патріотичного виховання молоді, адже процвітання нації залежить від доброти звичаїв, а останні – від виховання людини. Все це визначає актуальність дослідження проблеми формування ресурсів праці сільської молоді, їх професійного самовизначення, становлення соціально-трудових відносин в умовах пореформеного розвитку сільськогосподарських підприємств.
Директор Департаменту агропромислового розвитку Володимир Івченко 10 січня 2014 року провів нараду з начальниками управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, в якій одним із основних питань було кадрове забезпечення агропромислових формувань та сільських територій області, підготовка до видачі цільових направлень для вступу до аграрних вищих навчальних закладів.
Йшлося насамперед про потребу агропромислового комплексу області в кадрах на 2014 – 2015 роки, формування обсягів державного замовлення на підготовку фахівців у аграрних вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та порядок вступу за квотою прийому сільської молоді. Порядок та умови видачі цільових направлень
За результатами наради дано доручення начальникам управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій провести моніторинг щодо наявності вакантних посад у сільськогосподарських підприємств всіх форм власності, сільських радах області з метою подальшого працевлаштування молодих спеціалістів та довести до випускників шкіл і їх батьків порядок видачі цільових направлень для вступу сільської молоді до вищих навчальних аграрних закладів та коледжів шляхом проведення зустрічей у школах.