Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «МОЛОЧНЕ СКОТАРСТВО СУМЩИНИ»

За ініціативи Сумської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації та Асоціації селекціонерів бурої худоби України спільно з Сумським національним аграрним університетом на базі селянського (фермерського) господарства «Віталія» відбувся науково-практичний семінар на тему: «Молочне скотарство Сумщини».

Участь у заході взяли директор Інституту тваринництва НААН України, голова Асоціації тваринників та птахівників Сумщини, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, голова Асоціації «Спілка аграрних підприємств Сумської області», керівник відділення Сумської філії державного підприємства Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин, ректор та науковці і Сумського національного аграрного університету керівники та фахівці провідних господарств молочного скотарства Сумської області.

Селянське (фермерське) господарство «Віталія» здійснює господарську діяльність на території с. Чернеча Слобода Дубов’язівської громади Конотопського району.

Господарство спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби молочних порід, а також на вирощуванні овочів, коренеплодів, баштанних культур.

У господарстві в обробітку є в наявності  4400 гектарів ріллі, налічується  3000 голів великої рогатої худоби, в тому числі 1200 голів корів, із них 925 молочного стада дійних корів. Штатна чисельність молочного товарного комплексу становить 65 осіб.

Не зважаючи на воєнний стан продовжує нарощувати поголів’я великої рогатої худоби щороку.

У технологічному процесі використовується доїльний зал паралель компанії Dairymaster 24/2, який є одним із більш прогресивних серед аналогів. У повністю автоматизованому залі одночасно можливе доїння 48 корів.

Реалізація молока здійснюється на ТОВ Буринській молокозавод, ПрАТ Лакталіс Суми, а також на молокопереробні підприємства інших областей.

Під час заходу Олександр МАСЛАК, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, проінформував про стан галузі молочного скотарства Сумської області, використовуючи існуючі кількісні показники, та проаналізував тенденцію розвитку цієї сфери господарства.

Науковці біолого-технологічного факультету Сумського національного аграрного університету на виїзному семінарі провели демонстраційний показ молодняку різного походження та генотипів (у т.ч. F1) та виводку корів-первісток різного батьківського походження.

Під час проведення практичної частини заходу представники господарюючих суб’єктів із різних куточків Сумщини обмінювалися думками, ділились професійним досвідом, обговорили проблеми і виклики сьогодення та шляхи їх вирішення.

Проведення заходу дало можливість відвідувачам ознайомитись із підходами до веденням та розвитку молочного скотарства підприємства, а також ознайомитись із наявним поголів’ям високопродуктивних порід українсько черно-рябої молочної та голштинської худоби. 

Богдан ДУМЕНКО – начальник виробництва по тваринництву СФГ «Віталія» наголосив на важливості проведення подібних заходів та виразив подяку за те, що місцем проведення семінару цього разу обрали саме їх господарство «Віталія».