Актуальні питання

Проблемним є питання низьких закупівельних цін на молоко, що закуповується в приватних домогосподарствах населення.

Зазначене питання залишається не врегульованим. Молокозаводи Сумської області є підприємствами приватної форми власності. Згідно з положеннями частини третьої статті 36 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцеві державні адміністрації не наділені правом втручатися у господарську діяльність підприємств, установ і організацій, зокрема, у взаємовідносини між сторонами договору.

Вирішити це питання можливо тільки на законодавчому рівні через прийняття Постанови Кабінету Міністрів України або іншого нормативно – правового документу, який буде обов’язковим для виконання молокопереробними підприємствами.

Серед звернень громадян, які надходять, порушуються  питання невиплати спеціальної бюджетної дотації за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби до п’ятнадцятимісячного віку; бюджетної дотації фізичним особам за вирощені та продані на забій і переробку суб’єктам господарювання, які мають власні (орендовані) потужності для забою тварин, молодняк великої рогатої худоби та свині; з часткового відшкодування витрат на закупівлю установки індивідуального доїння, щодо підвищення орендної плати за використання майнових паїв, а також розміри та стан виплати орендної плати .